• Dubbele boete bij wederverstrekking alcohol aan minderjarigen

    Al jaren is het verboden om alcohol te verkopen aan jongeren onder de 18 jaar. Ook zijn jongeren onder de 18 jaar strafbaar als ze alcohol bij zich hebben, bijvoorbeeld in de sportkantine.

    Sinds 1 juli 2021 wordt doorgeven van alcohol aan minderjarige dubbel beboet. Vrienden, ouders of andere volwassenen die alcohol in een sportkantine of op een andere openbare plek doorgeven aan een minderjarige riskeren een boete van 100 euro. De minderjarige die de alcohol aanpakt riskeerde hiermee al een boete van 100 euro. Bij elkaar opgeteld gaat het dus om 200 euro boete voor één gebeurtenis.

    Boetes en schorsing, of zelfs intrekking, van onze horecavergunning dienen vanzelfsprekend te allen tijde voorkomen te worden. Maar de schadelijkheid van alcohol voor een gezonde ontwikkeling van onze jeugdleden blijft natuurlijk de belangrijkste reden om geen drank te geven aan 18-minners.

    Wij rekenen op jullie medewerking!
    Bestuur vv Hillegersberg